Rulet Oyunu Zor mu?

15/08/2019

Pek çok insan rulet oyununu televizyon vasıtasıyla tanımıştır. Yeni nesil ise internet ile bu oyundan haberdar oldu. Rulet oyunu biraz izlemekle öğrenilecek bir oyun. Aslında basit bir oyun olmasına karşın insanlar nedense bu oyunu zor bir oyunmuş gibi göstermeyi tercih etmekteler. Oyunun belirli birkaç kuralını öğrendikten sonra kolaylıkla oynamak mümkün.

Rulet oyununda usta olduklarını düşünen insanlar zaman içinde oyunla ilgili çeşitli taktikler bulduklarını söylemişler ve bu taktiklerle daha çok kazandıklarını dile getirmişlerdir. Oysaki rulet oyunu kuralları itibariyle herhangi bir kazanma taktiği geliştirilebilecek bir oyun değildir. Sadece kaybetmemek için belli başlı birkaç uygulama yapılabilir. Ancak bunu yapmak da pek adil olmaz. Çünkü bu taktik denilen şeyleri uygulamak diğer oyuncuların beklemesi anlamına geliyor. Bu taktiklerden en bilineni ise tüm numaralara ve renklere para koyarak bir tanesinin gelmesini sağlamaktır. Rulette bir sayıyı tutturduğunuz zaman kazanacağınız para masada kaç numara varsa onun katı şeklide olacaktır. Tüm numaralara para yatırırsanız ve bir tanesini doğal olarak bilirseniz yatırdığınız tüm parayı geri almış olursunuz. Bu durum zaman kaybından başka bir şey olmamasına rağmen nedense bir taktik olarak yıllardan beri dillendirilmektedir.

İnsanların bunu bir taktik olarak sürekli olarak dile getirmeleri aslında oyunun ne kadar kapalı ve şansa dayalı bir oyun olduğunun da bir göstergesidir. Uygulayabileceğiniz tek taktik para kaybetmemek ama aynı zamanda kazanamamak üzerine.